Hlavní obsah
Republikánský senátor Lindsey Graham Foto: Pablo Martinez Monsivais, ČTK/AP

Trump je prý připraven zpomalit stahování vojáků ze Sýrie

Americký prezident Donald Trump je připraven „zpomalit” stahování amerických vojáků ze Sýrie, aby dosáhl konečné porážky teroristické organizace Islámský stát (IS). Po setkání s prezidentem to v neděli řekl vlivný republikánský senátor Lindsey Graham.

Republikánský senátor Lindsey Graham Foto: Pablo Martinez Monsivais, ČTK/AP
Trump je prý připraven zpomalit stahování vojáků ze Sýrie

Šéf Bílého domu mu na společném setkání údajně řekl o plánu stažení ze Sýrie některé podrobnosti, o kterých senátor předtím nevěděl.

Před schůzkou Graham řekl, že hodlá Trumpa přesvědčit, aby ještě svůj plán odchodu amerických vojáků ze Sýrie důkladně promyslel.

"Hovořili jsme o Sýrii. Řekl mi některé věci, které jsem nevěděl, a s jejichž znalostí mám lepší pocit z toho, kam v Sýrii míříme," řekl Graham po setkání s Trumpem v Bílém domě. "Pořád budeme mít v některých věcech rozdílné názory, ale řeknu vám, že prezident o Sýrii přemýšlí dlouho a usilovně - jak stáhnout naše síly, ale zároveň dosáhnout našich zájmů v oblasti národní bezpečnosti," dodal vlivný republikán.

Podle Grahama byly plány na stažení "chytrým způsobem" zpomaleny.

Trump minulý týden avizoval okamžité zahájení stahování amerických sil ze Sýrie. V amerických médiích se hovořilo o stažení v řádu několika měsíců. "Prezident chápe to, že musíme dokončit práci," řekl nyní Graham, aniž by sdělil podrobnosti o časovém plánu stahování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků