Hlavní obsah
Americký prezident Donald Trump Foto: Kevin Lamarque, Reuters

Většině Američanů se nelíbí, jak Trump vykonává funkci prezidenta

Šest z deseti Američanů neschvaluje způsob, jakým Donald Trump vykonává prezidentský úřad. Vyplývá to z průzkumu, o němž informovala agentura AP. S bilancí Trumpova vládnutí je spokojeno 36 procent Američanů, 62 procent s ní spokojeno není.

Americký prezident Donald Trump Foto: Kevin Lamarque, Reuters
Většině Američanů se nelíbí, jak Trump vykonává funkci prezidenta

Pro prezidenta úřadujícího v prvním mandátu je to bilance nelichotivá, ale v případě Trumpa stabilní, poznamenává agentura. Od jeho nástupu do Bílého domu v lednu 2017 jeho popularita nikdy neklesla pod 32 procent a nikdy nepřekročila 42 procent. Oblíbenost žádného jiného prezidenta USA se mezi dva tak těsné limity nevešla.

Několik prezidentů ale během svého úřadování zaznamenalo nižší popularitu než zatím Trump. Platí to o prezidentech Harrym Trumanovi, Richardu Nixonovi, Jimmy Carterovi a Georgi Bushovi starším i mladším.

Nejnižší hodnocení má Trump mezi Američany v řešení problémů zbraní, migrace, zdravotnictví a zahraniční politiky. Světlým bodem je bilance ekonomiky. Mezi republikány je Trump oblíben z 80 procent, mezi demokraty je z 94 procent neoblíben, ukázal průzkum.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků