Hlavní obsah

Svých 13 dětí týrali hlady v řetězech. Manželům z Kalifornie hrozí doživotí

Kalifornští rodiče David Turpin (57) a jeho manželka Louise (50) se přiznali k týrání a mučení svých 13 dětí, napsal server metro.co.uk. Prokuratura pro ně žádá doživotní vězení bez možnosti podmíněného propuštění po 25 letech.

Svých 13 dětí týrali hlady v řetězech. Manželům z Kalifornie hrozí doživotí

Prokurátor Mike Hestrin uvedl, že případ patří k nejhorším, jaké kdy viděl. „Máme tu co do činění s lidskou zkažeností,” řekl.

David Allen Turpin (vpravo) a jeho manželka Louise Anna Turpinová (vlevo), uprostřed právnička

Foto: Jae C. Hong, ČTK/AP

Manželé děti brutálně týrali a zneužívali. Podle žalobce byly děti v řetězech několik měsíců. Nemohly si je sundat, ani když šly do koupelny. Původně byly svazovány provazy, když však jedno z nich uniklo, začali rodiče používat řetězy a visací zámky. Zneužívání se zhoršilo, když se rodina přestěhovala z Texasu do kalifornského Perrisu.

Louise Turpinová u soudu kvůli týrání, zneužívání a věznění 13 dětí

Foto: Jae C. Hong, ČTK/AP

Všechny děti byly vážně podvyživené. Nejstarší 29letá žena neměla ani 40 kg, dvanáctiletý chlapec vážil jako sedmileté dítě.

David Allen Turpin a jeho manželka Louise Anna Turpinová u soudu

Foto: Pool New, Reuters

Rodiče potomky pravidelně bili a škrtili. Žádné z dětí nikdy nebylo u zubaře. Sprchovat se nemohly častěji než jednou ročně. Když si umyly ruce nad zápěstím, byly obviněny, že si hrály ve vodě, a rodiče je opět spoutali do řetězů. Děti nesměly mít ani hračky.

Na věznění se přišlo, když sedmnáctiletá dívka utekla a zavolala tísňovou linku 911.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků