Hlavní obsah
Michael Kenneth McLendon na snímku z roku 1999 Foto: Handout, Reuters

Střelec z Alabamy se mstil i za to, že mu říkali Knedlík

Osmadvacetiletý Michael McLendon, který v březnu postřílel v alabamských městečkách Samson, Geneva a Kinston deset lidí, se především mstil za příkoří, která ho potkala v životě - mimo jiné i za to, že mu říkali Knedlík. Svojí matku ale zabil, aby netrpěla. Podle něj měla rakovinu plic. Plyne to z jeho dopisu, na rozloučenou. V pátek o tom informovala CNN.

Michael Kenneth McLendon na snímku z roku 1999 Foto: Handout, Reuters
Střelec z Alabamy se mstil i za to, že mu říkali Knedlík

Matku, kterou zastřelil i s jejími čtyřmi psy, chtěl „zbavit utrpení“. „Máma byla velmi nemocná,. Myslím, že měla rakovinu plic,“ napsal McLendon v dopise. Zda měla 52letá žena skutečně rakovinu, není policii známo, uvádí CNN.

„Chtěla zemřít se svými psy a to se stalo. Zastřelil jsem ji, když spala. Nikdy se nedozví, kdo zasáhl ji nebo psy. Je mi to líto! Ale matka už trpěla dost. A já taky,“ napsal McLendon.

Prostřelený výklad v Alabamě

Foto: Mark Wallheiser, Reuters

Další lidi zabíjel ze msty. „Lidí, kteří způsobili naše utrpění, musejí platit,“ stojí v dopise, v němž McLendon dále napsal:" Já jsem se cítil mizerně už dlouho a dál to nemůžu snášet.“

Podle policie měl seznam nenáviděných lidí, které chtěl zabít. [celá zpráva]

Říkali mu knedlík, vadilo mu to

McLendon obtížně snášel neúspěchy v životě. Přihlásil se do námořní pěchoty, ale ze základního výcviku byl propuštěn v roce 1999, protože neměl dobrou fyzickou kondici a zatajil problémy s vyskakujícím ramenem. Své matce tehdy psal. „Nemohu plavat, neudělám dost shybů, mám potíže s ramenem.“ Jeho velitel o něm napsal: „Potřebuje si zlepšit fyzickou kondici a víru. Mentálně není dost silný.“

Neuspěl ani u policie v Samsonu, kam nastoupil v roce 2003. Po měsíci byl propuštěn kvůli "fyzickému stavu“.

Kvůli střelci byli nasazeni i vojáci.

Foto: Mark Wallheiser , Reuters

Nakonec pracoval ve firmě Kelley Food, z níž odešel týden před masakrem. Nelíbilo se mu, že mu spolupracovníci říkají Knedlík.

Posledním ranou pro něj bylo, že i matka musela přerušit práci. Dostala disciplinární trest za to, že si napsala více hodin, než odpracovala. Do zaměstnání se však mohla vrátit 17. března. K tomu už nedošlo. Michael McLendon, který měl několik zbraní včetně dvou brokovnic a dvou pistolí i desítky DVD o tom, jak s nimi zacházet, se 10. března rozhodl pomstít světu.

Vražedné běsnění

Nejprve McLendon v Kinstonu zastřelil matku a zapálil její dům. Ve městě Samson zastřelil nejen svou babičku, strýce, bratrance, ženu zástupce šerifa a jejich půl druhého roku starou dceru, ale také náhodné chodce. Při první přestřelce s policí vypálil třicet ran a unikl. Ujížděl do města Geneve. Cestou střílel po lidech.

U továrny Reliable Metal Products do jeho vozu narazilo policejní auto. Vylezl z nabouraného auta a vypálil dávku na šéfa policie a zasáhl ho. Muže ale nezabil. Nakonec vstoupil do továrny a obrátil zbraň proti sobě. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků