Hlavní obsah

Střelec v americkém obchodě zabil dva lidi, utíkal před ním i Santa Claus

Dvě osoby zabil a jednu zranil střelec v obchodním středisku v americkém Portlandu. Poté se sám zastřelil. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura Reuters. Zraněná žena v nemocnici bojuje o život.

Střelec v americkém obchodě zabil dva lidi, utíkal před ním i Santa Claus

Muž, který byl podle svědků maskovaný, začal u stánků s občerstvením v nákupním středisku Clackamas Town Center pálit z poloautomatické zbraně v úterý odpoledne místního času. Stovky lidí, kteří zde nakupovali na Vánoce, z obchodního komplexu uprchly, další se schovávali po obchodech.

Svědci popisují střelbu v obchodě.

Foto: Steve Dipaola, Reuters

Střelec s maskou hokejového brankáře na tváři procházel jedním obchodem za druhýma a v každém pálil. "Myslel jsem si, že umřu, žel prodavač David Moran. "Výstřel byly tak hlasité a, bylo tak hrozné, děti plakaly rodiče plakaly."

"Slyšela jsem asi dvacet ran, každý skočil k zemi. Pak jsme všichni utíkali," řekla jedna ze zaměstnankyň centra Pam Mooreová. Podle dalších svědků utíkal před střelcem také zdejší Santa Claus.

Na konci běsnění leželi na zemi tři mrtví, střelec podlehl zranění, která si sám způsobil.

Ve středisku ve státě Oregon zasahovali zdravotníci, hasiči i policisté. Ti budovu uzavřeli a postupně prohledávali. Přitom evakuovali nakupující. Během zásahu nemuseli ani jednou vystřelit.

Ozbrojenci hlídají prostor před obchodem.

Foto: Steve Dipaola, Reuters

Zraněná osoba byla převezena do nemocnice. Její identita ani identita dvojice zabitých nebyla zatím zveřejněna.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků