Hlavní obsah

Šéf tajných služeb USA rezignoval

Ředitel tajných služeb Spojených států Dennis Blair ve čtvrtek rezignoval na svou funkci. Důvodem je série selhání služeb, které nedávno kritizoval i příslušný senátní výbor.

Šéf tajných služeb USA rezignoval

Blair svou rezignaci oznámil prezidentovi Baracku Obamovi a ta platí od pátku. Úřad zastával 16 měsíců. Během té doby USA zažily tragickou střelbu na vojenské základně Fort Hood, nezdařený pokus o pumový atentát v letadle nad Detroitem i neúspěšný bombový útok na newyorském náměstí Times Square.

Blair si vysloužil kritiku už kvůli vánočnímu útoku v letadle - slíbil vytvoření zvláštních vyšetřovacích týmů, ale zůstalo jen u slibu. Posledním hřebíčkem do rakve byla nedávná senátní zpráva o systematických selháních tajných služeb.

Podle stanice BBC nebyl ještě Blairův nástupce vybrán a uvažuje se o několika silných kandidátech.

Pozice ředitele tajných služeb byla vytvořena po teroristických útocích na USA z 11. září 2001 s cílem služby zkoordinovat. Blair, penzionovaný admirál námořnictva, byl v pořadí třetí osobou na tomto postu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků