Hlavní obsah

Slábnoucí bouře Sandy postihla Západní Virginii, kam přinesla sněhovou vánici. Místy napadl skoro metr sněhu. Na tři sta tisíc obyvatel se ocitlo bez proudu a uzavřené jsou i hlavní silnice, napsal list Wall Street Journal.

Sandy zavalila Západní Virginii sněhem

Sněžilo v třiceti z 55 okresů Západní Virginie. Největší přívaly sněhu jsou v Apalačském pohoří, a to i v oblastech patřících Marylandu a Pensylvánii.

Množství sněhu vyvolává obavy ze záplav, které by mohly přijít ještě tento týden, protože se očekává oteplení. Už v úterý ráno přitom na horách nad 900 metry naměřili 65 centimetrů sněhu, v 600 metrech pak už jen 40 cm. V hlavním městě Charlestonu leželo 22 cm. V Davisu, který leží ve výši 900 metrů, ale v úterý večer už byl skoro metr sněhu a sněžit má ve středu dál i v nižších polohách.

Sanitka se pokouší projet zasněženou dálnicí 33 u Belingtonu v Západní Virgínii.

Foto: ČTK/AP

Sněhová bouře si vyžádala v postižených oblastech už v úterý sedm mrtvých, tři v Pensylvánii, tři v Marylandu, kde napadlo až 60 centimetrů sněhu, a jeden v Západní Virginii. Většinou se stali obětí padajících stromů nebo dopravních nehod způsobených náledím.

V Západní Virginii byly uzavřeny tři dálnice kvůli popadaným stromům a strženým drátům elektrického vedení. Úřady vyzvaly lidi, aby zůstali doma a nevyjížděli.

Pod množstvím těžkého mokrého sněhu se dokonce propadla střecha domu v Cottle. Už v pondělí nevydržela střecha obytného přívěsu starší ženy v Canvas. Ani jeden z domovů nejde zatím opravit, protože oblasti jsou odříznuté od dodávek elektrického proudu.

"Západní Virginie byla tvrdě zasažena," řekl v úterý guvernér Ray Tomblin. "Právě nyní se soustředím především na zajištění bezpečnosti života, obnovení dodávek energie a infrastruktury. Děláme všechno, co můžeme, abychom pomohli lidem v nouzi," dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků