Hlavní obsah
Pes Target se seržantem americké armády v show Oprah Winfreyové Foto: Profimedia.cz

Psího hrdinu z Afghánistánu omylem zabil zřízenec v útulku

Vyhazov z práce stála zaměstnance útulku pro zvířata v Arizoně eutanazie psa, který byl považován za hrdinu války v Afghánistánu. Jeho smrt vyvolala mezi ochránci zvířat v USA velké emoce.

Pes Target se seržantem americké armády v show Oprah Winfreyové Foto: Profimedia.cz
Psího hrdinu z Afghánistánu omylem zabil zřízenec v útulku

"Nechci věřit, že se to mohlo stát takovému dobrému psovi," naříkal jeho majitel, seržant Terry Young, který si přivezl psa z Afghánistánu, kde zachraňoval životy.

Pes Target, který se stal celebritou poté, co se objevil v populární show Oprah Winfreyové, utekl v pátek majiteli ze zahrady. Na ulici byl odchycen a ocitl se v místním útulku.

 

Zaměstnanec psa chytil a uspal. Nepředpokládal, že pes pojde. Zaměstnanec nedodržel normální proceduru
prohlášení útulku

 

Podle internetové stránky show Oprah Winfreyové tento pes spolu s dalšími zabránil sebevražednému atentátníkovi proniknout do kasáren, kde bylo 50 vojáků, a donutili ho, aby nechal explodovat výbušninu venku.

"Zaměstnanec psa chytil a uspal. Nepředpokládal, že pes pojde. Zaměstnanec nedodržel normální proceduru," uvádí se v komuniké ředitelství útulku, které až do nového nařízení zaměstnance odvolalo a nařídilo vyšetřování.

"Rvalo mi to srdce. Musela jsem osobně oznámit zprávu zhroucenému majiteli," řekla ředitelka zařízení Ruth Stalterová.

Američtí vojáci na základně v Afghánistánu si z Targeta a dvou dalších psů, které si také později vzal Young, udělali maskoty poté, co jim zachránili životy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků