Hlavní obsah
 

Při požáru v Chicagu uhořely čtyři malé děti

Na chicagském předměstí Des Plaines ve středu vypukl požár v dvoupatrovém dvojdomku. Hasiči uvedli, že celkem zahynulo pět lidí, včetně čtyř holčiček mladších 6 let.

 
Při požáru v Chicagu uhořely čtyři malé děti

Hasiči byli přivoláni na místo krátce před 11. hodinou ranní. Na kouř vycházející z druhého patra je upozornil Pabel Marrero, který bydlí o patro níž. Požár se rozšířil do tří ze čtyř apartmánů v budově.

Podle Marrera trvalo jen asi 15 minut, než bylo celé patro pohlceno kouřem. „Nikdy jsem nic podobného neviděl. Bylo to hrozně rychlé,” řekl.

Vedoucí místního hasičského sboru potvrdil, že všechny oběti byly z jedné rodiny, která se do domu nastěhovala před dvěma lety. „Děti si tu pořád hrály před domem, hlavně v létě,” popsal Marrero.

Ten se bude muset spolu s ostatními obyvateli apartmánů přestěhovat, dům je totiž v troskách. „Řekli nám, že už tu bydlet nemůžeme,” dodal.

Událost zasáhla celé předměstí. „Tohle je naprostá tragédie, velmi smutný den pro Des Plaines,” uvedl šéf hasičů Daniel Anderson. „Dělám tuhle práci přes 30 let a tohle je můj nejhorší den,” řekl.

Jeden z příslušníků sboru při hašení požáru utrpěl zranění. Příčina požáru stále není známa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků