Hlavní obsah
Ghislaine Maxwellová v roce 2013 na Islandu Foto: The Arctic Circle, Reuters

Právník: Epsteinova přítelkyně Maxwellová je ohrožena. Moc toho ví

Život Britky Ghislaine Max­wellové (58), kterou americká FBI minulý čtvrtek zatkla pro podezření z podílu na sexuálních zločinech finančníka Jeffreyho Epsteina (66), je v ohrožení. Ve vazbě totiž může spáchat sebevraždu nebo může být i umlčena, jelikož toho ví příliš mnoho.

Ghislaine Maxwellová v roce 2013 na Islandu Foto: The Arctic Circle, Reuters
Právník: Epsteinova přítelkyně Maxwellová je ohrožena. Moc toho ví

Toto varování vyslovil Spencer Kuvin (50), advokát zastupující některé z Epsteinových obětí. „Nemusí unést strach z toho, co ji čeká, a vezme věci do vlastních rukou, nebo mohou být lidé, kteří se velmi obávají, co řekne,“ sdělil právník britskému listu Daily Mail.

Nemusí unést strach z toho, co ji čeká
právník Maxwellové

Epstein, zatčený za pašování nezletilých dívek, které nutil k sexu, byl loni srpnu nalezen mrtev v cele. Pitva sice připustila, že zlomená jazylka může být výsledkem oběšení, avšak v praxi to bývá častěji následkem škrcení. Spekulace, že sexuálního predátora někdo zabil, tudíž neustaly.

Smyčka se stahuje i kolem Andrewa

Miliardář s nezkrotným sexuálním apetitem si velice dobře rozuměl s početným okruhem politiků, společenských prominentů, právníků a podnikatelů. V jeho telefonním seznamu figuroval i nynější prezident USA Donald Trump (74). Za dobročinnost ho chválil i exprezident Bill Clinton (73).

Skandál kvůli údajnému využití Epsteinova zprostředkování sexu se rozhořel kolem britského prince Andrewa (60). Toho se američtí vyšetřovatelé zatím marně pokoušejí předvolat jako svědka. Maxwellová, dcera tiskového magnáta Roberta Maxwella, však stála Epsteinovi nejblíž.

Podle jedné žaloby mu přihrávala nezletilé dívky tím, že je nalákala na práci pro něj. Zná celé pozadí, a patrně i jména významných lidí, kteří se chtěli povyrazit a nyní nestojí o to, aby jejich tajemství vyplavala na povrch.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků