Hlavní obsah

Postřelená kongresmanka už projevuje emoce

Členka amerického Kongresu Gabrielle Giffordsová, kterou na začátku ledna střelil do hlavy atentátník, dělá v léčbě pokroky. Podle agentury AP již politička projevuje emoce a je vidět, že rozumí textům písní.

Postřelená kongresmanka už projevuje emoce

Giffordsová si při návštěvě přátel prozpěvovala píseň od Dona McLeana American Pie. Podle známých znala politička slova ze všech nejlépe. Zazpívala také hebrejskou modlitbu. Když se chystala návštěva odejít, kongresmanka se rozplakala. Naopak se široce usmála, když dostala pohled od studentů ze své bývalé střední školy.

Lékaři dříve označili hudební terapii za důležitou součást léčby Giffordsové po průstřelu hlavy. Střela prošla levou polovinou mozku, kde se nachází centrum řeči.

Kongresmanka se po útoku v arizonském Tucsonu, při kterém zahynulo šest lidí a dalších 13 bylo zraněno, zotavuje v nemocnici v Houstonu. Celková terapie může podle doktorů trvat několik měsíců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků