Hlavní obsah
 

Polovina USA je pod sněhem. Pohřbená města už se ani nesnaží o odklízení

Osm obětí už mají na svědomí velmi chladné počasí a silná sněhová bouře, které udeřily na severovýchod USA. Předpověď přitom není příznivá, v oblasti Buffala má dále sněžit a k dosavadním 1,5 metru sněhu nasněží za deset hodin dalších 30 až 40 centimetrů. Podle CNN pohřbil sníh polovinu území USA. Nejhůře jsou na tom státy New York, Michigan a Vermont.

 
Polovina USA je pod sněhem. Pohřbená města už se ani nesnaží o odklízení

Zatím poslední obětí je starší muž, který podlehl infarktu.

Mnohé rodiny jsou uvězněny ve svých zasněžených domech a nepočítají s tím, že se dostanou ven dříve než za několik dní. Na mnoha místech je kalamita a správa Buffala se tam ani nesnaží sníh odklízet.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Starosta města Byron Brown ocenil obětavost nejen záchranářů, kteří se musí brodit vysokým sněhem k ohroženým lidem, ale vůbec všech občanů. "Je jasné, že teď jsme jednotné Buffalo," řekl.

Zasněžená oblast West Seneca ve státě New York

Foto: Pool, Reuters

Mnohé domy zcela zmizely pod sněhem, požární stanice se proměnily v dočasné ubytovny, policisté vozí dětskou výživu malým dětem.

Střet chladného a teplého vzduchu nad jezery

Nezvykle chladné počasí postihlo všechny americké státy, ve většině se teplota pohybovala kolem nuly. Příčinou bohatých sněhových srážek je chladný arktický vzduch, který proudí směrem na jih a srazil se s teplým vzduchem nad Velkými jezery.

West Seneca ve státě New York pod přívaly sněhu

Foto: ČTK/AP

Guvernér státu New York Andrew Cuomo situaci popsal jako "historickou událost".

Lidé v zasněženém Lancasteru ve státě New York

Foto: ČTK/AP

Podle meteorologů by se situace měla o víkendu zklidnit. Má se ale také oteplit a hrozí nová pohroma, tentokrát v podobě záplav.

Automobil pohřbený ve sněhu na mezistátní silnici I 190 ve státě New York

Foto: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků