Hlavní obsah
 

Policie kvůli trubkovým výbušninám prohledává třídírnu pošty u Miami

Pyrotechnici se psy prohledávají ve městě Opa-locka nedaleko floridského Miami budovu, kde se třídí pošta, uvedla v pátek televize CNN s odvoláním na floridskou policii. Na místě jsou podle policie také vyšetřovatelé, kteří se zabývají případem deseti trubkových bomb, jež byly zaslány vysoce postaveným představitelům Demokratické strany a které byly rovněž doručeny newyorským kancelářím CNN.

 
Policie kvůli trubkovým výbušninám prohledává třídírnu pošty u Miami

Americká ministryně vnitřní bezpečnosti Kirstjen Nielsenová řekla televizi Fox News, že přinejmenším některé z výbušných zásilek byly odeslány z Floridy.

Někteří experti upozorňují, že žádná z výbušnin neexplodovala, nebyly ani sestaveny tak, aby byly po otevření zásilky aktivovány. List The New York Times uvedl, že odborníci zjišťují, zda trhavina obsažená v balíčcích vůbec mohla vybuchnout.

Trubková bomba, kterou dostali v balíčku někteří vrcholní politici Demokratické strany a také newyorská pobočka televize CNN.

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Američtí vyšetřovatelé si podle agentury AP lámou hlavu, zda primitivnost zařízení je výsledkem práce amatéra, nebo trhavina neměla svým adresátům způsobit žádnou újmu.

Týmy prohledávají budovu, kde se třídí pošta ve floridském městě Opa-locka

Foto: Wilfredo Lee, ČTK/AP

Agentura Reuters s odvoláním na bezpečnostní analytiky napsala, že jednoduchá konstrukce pekelných strojů svědčí o tom, že měly spíš šířit strach než zabíjet. Policie nicméně případ vyšetřuje jako terorismus, protože trhavina uvnitř byla ve všech případech skutečná. Newyorský starosta Bill de Blasion v rozhovoru pro televizi CNN prohlásil, že „tady máme seriálového pumového útočníka a teroristu“.

Kauza se stala hitem sociálních sítí, kde se podle deníku The Washington Post objevují antisemitské útoky a mimořádně vulgární výpady proti demokratickým politikům. Série výbušných zásilek byla na Twitteru a Facebooku okamžitě označena za „spiknutí zosnované demokraty s cílem podkopat věc republikánů“.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků