Hlavní obsah
Jeden z exšéfů AIG Martin Sullivan Foto: Larry Downing , Reuters

Pojišťovna AIG po kolapsu zaplatila šéfům supervýlet

Šokující oznámení zahájilo úterní slyšení v americkém Kongresu kolem kolapsu mamutí pojišťovny AIG: necelý týden poté, co ji vláda zachránila půjčkou 85 miliard dolarů, zaplatila pojišťovna 440 tisíc dolarů (asi osm miliónů Kč) za rekreaci svých šéfů na Floridě.

Jeden z exšéfů AIG Martin Sullivan Foto: Larry Downing , Reuters
Pojišťovna AIG po kolapsu zaplatila šéfům supervýlet

"Řadoví Američané ekonomicky trpí, ztrácejí práci, domy a zdravotní pojištění. A sotva týden poté, co daňoví poplatníci zachránili AIG, si šéfové společnosti plavali a jedli v jednom z nejexkluzívnějších letovisek v zemi,“ řekl šéf sněmovního výboru Henry Waxman.

Zveřejnil doklady, z nichž vyplývá, že ředitelé AIG skrývali plný rozsah rizikových produktů firmy jak před vlastními auditory, tak těmi zvenku. Tři předvolaní exšéfové obviňovali jeden druhého. Stejný postoj zaujal v písemném vyjádření i Maurice Greenberg, který AIG vedl 38 let do roku 2005 a ze zdravotních důvodů se omluvil.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků