Hlavní obsah
Pašeráci stříleli balíčky s marihuanou z Mexika do USA. Ilustrační foto Foto: Václav Lang, Novinky

Pašeráci stříleli drogy z Mexika do USA dělem, policie jim ho zabavila

Mexická policie zabavila improvizovaný kanón, s nímž pašeráci drog stříleli balíčky s marihuanou přes americkou hranici. Stroj objevili policisté v hraničním městě Mexicali, napsala agentura AP.

Pašeráci stříleli balíčky s marihuanou z Mexika do USA. Ilustrační foto Foto: Václav Lang, Novinky
Pašeráci stříleli drogy z Mexika do USA dělem, policie jim ho zabavila

Na to, že místní drogový kartel zřejmě používá "dělostřelbu" jako způsob přepravy nezákonných zásilek do Spojených států, upozornila mexické kolegy americká policie, která v minulých týdnech objevila blízko hranic řadu balíčků s drogami.

Američtí strážci zákona usoudili, že se zřejmě dostaly do jejich země ze vzduchu.
Mexičtí policisté pak skutečně odhalili zařízení vyrobené z dlouhé plastové trubky a kovové nádrže se stlačeným vzduchem. Dělo bylo schopné střílet dvoukilogramové balíčky s drogami až 400 metrů za americkou hranici, kde je měli vyzvedávat komplici. Stroj objevili policisté v dodávce zaparkované v pohraničním městě Mexicali. Nikoho při tom nezadrželi.

Američané upozorňují mexické kolegy na netradiční způsob pašování opakovaně. V prosinci například našla policie v lokalitě nedaleko Mexicali celkem 33 plechovek napěchovaných marihuanou. Hodnota celkem 38,5 kilogramu drogy by na černém trhu dosáhla zhruba 42 500 dolarů (asi 850 000 korun).

Mexické úřady v minulosti objevili několik katapultů, s jejichž pomocí pašeráci drogy za hranice střílejí. Nález kanónu je však spíše výjimečný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků