Hlavní obsah

Ozbrojenci přepadli nemocnici a oloupili zdravotníky i pacienty

Nemocnici v brazilském městě Rio de Janeiro v pondělí večer přepadla skupina ozbrojených mužů. Pacientům a zdravotníkům pod pohrůžkou sebrali nejrůznější cennosti. Policii unikají, informovala agentura Reuters.

Ozbrojenci přepadli nemocnici a oloupili zdravotníky i pacienty

„Nevím, jak to povědět. Už ani nemocní nejsou v bezpečí,“ řekla Judite Alvesová, která si na druhý den do nemocnice v severní části města přišla pro výsledky testů.

„Pět nebo šest podezřelých dorazilo do nemocnice a předstíralo, že potřebují pomoc. Proto je nezastavil strážce. Dva z nich byli ozbrojeni a dva nebo tři zbylí brali lidem cennosti, například mobilní telefony,“ popsal zástupce policejního velitele Jorge Zahra. Skupina tímto způsobem oloupila 22 lidí, strážci u vchodu vzali také jeho zbraň.

Incident zachytily bezpečnostní kamery. Lupiči přijeli k nemocnici v autě a z parkoviště si to namířili rovnou k příjmu, přičemž se tvářili, že jeden z nich potřebuje pomoc lékaře. Hned od dveří ale mířili na personál pistolemi. Nikdo ale zraněn nebyl.

Lupiči záhy z místa odjeli. Policie po nich stále pátrá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků