Hlavní obsah
 

Obyvatelé Oregonu se po požárech vrátili domů. Tisíce z nich však našly jen popel

Více než půl milionu lidí uteklo před požáry v americkém státě Oregon. Pro tisíce z nich měl návrat domů smutný konec. Na místě, kde dříve stávaly domy, zbyl jen popel, uvedla agentura Reuters.

 
Obyvatelé Oregonu se po požárech vrátili domů. Tisíce z nich však našly jen popel

Nedělní požáry v Oregonu zničily tisíce domů a půl tuctu menších měst. Od začátku srpna spálil oheň v západní části Ameriky více než čtyři miliony akrů a zabil nejméně dvacet lidí. V samotném Oregonu bylo v neděli ráno 34 aktivních požárů.

„Věděli jsme, že náš dům je pryč. Ale když pak vidíte spálené domy, auta, ulice... Neexistují pro to slova,“ řekla pro National Post učitelka Tracy Koaová z městečka Talent v Oregonu.

Ačkoli její dům lehl popelem, největší starost měla Koaová, která se evakuovala společně se svou dcerou, o své sousedy. „Lidé v našem okolí jsou převážně důchodci, kteří ani nemají auto. Bála jsem se, aby se stihli dostat z domovů včas,“ popsala Koaová.

Auto v Oregonu pokryté popelem.

Foto: Carlos Barria, Reuters

Úřad pro správu půdy v neděli na Twitteru uvedl, že kouř se šíří ze západu Spojených států východně směrem do vnitrozemí. Společně s horkým teplým větrem pak zapříčiní další požáry.

Přesný počet obětí v Oregonu dosud není znám. Server místní televize Oregon Public Broadcasting uvedl, že požáry si vyžádaly nejméně devět lidských životů. Mezi nimi je i 12letý chlapec s babičkou, kteří se pokoušeli ujet před požárem z Lyonsu. Matka chlapce přežila, ale má vážné popáleniny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků