Hlavní obsah
Barack Obama Foto: Chris Wattie, Reuters

Obama získal na večírku od hollywoodských celebrit milióny

Demokratickému kandidátovi na prezidenta USA Baracku Obamovi, který se v úterý zúčastnil v Beverly Hills večírku s hollywoodskými filmovými celebritami, se podařilo za jediný večer získat na svou volební kampaň a pro Demokratickou stranu devět milionů dolarů (152 milionů Kč).

Barack Obama Foto: Chris Wattie, Reuters
Obama získal na večírku od hollywoodských celebrit milióny

Večer začal velkou recepcí pro 250 až 300 lidí v luxusním historickém sídle Greystone Mansion, kde se točily scény pro film Až na krev nebo Spiderman. Za možnost zúčastnit se slavnostní večeře s Obamou daly hollywoodské celebrity 28 500 dolarů (482 tisíc Kč). Večer pokračoval v hotelu Regent Beverly Wilshire Hotel, kde se o zábavu starala Streisandová. Za vstupenku do druhé části večera zaplatili Obamovi fanoušci 2500 dolarů (42 tisíc Kč).

Obama strávil víc než hodinu před večeří fotografováním se s hosty, mezi kterými byli také režisér Steven Spielberg, herečka Jamie Lee Curtisová či její herecký kolega Will Ferrell.

Obama novinářům řekl, že ho hosté podporovali, aby byl ostřejší v souboji s republikánským kandidátem Johnem McCainem.

Inkasuje i McCain

Illinoiský senátor financuje svou prezidentskou kampaň ze soukromých příspěvků. V srpnu získal zatím rekordní objem financí - 66 milionů dolarů. Dobře si vedl i McCain, který za minulý měsíc vybral 47 milionů.

Pro Obamu, který má šanci být prvním černošským šéfem Bílého domu v amerických dějinách, mohou být velké finanční zisky malou náplastí za ztráty v posledních průzkumech veřejného mínění, v nichž až do léta vedl. V zářijových průzkumech se však před Obamu a jeho kandidáta na viceprezidenta Joea Bidena dostal republikánský tandem McCain a Sarah Palinová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků