Hlavní obsah
Při střelbě v americkém Milwaukee zemřelo několik lidí Foto: Profimedia.cz

Pět mrtvých po střelbě v sídle pivovaru v Milwaukee. Mezi nimi i střelec

Jeden ze zaměstnanců pivovaru Molson Coors v americkém Milwaukee ve státě Wisconsin ve výrobním areálu zastřelil pět lidí a poté spáchal sebevraždu. Informovala o tom ve čtvrtek policie. Podle vyšetřovatelů střílel 51letý muž, o motivu jeho činu ale zatím není nic známo. Zranění na místě nejsou.

Při střelbě v americkém Milwaukee zemřelo několik lidí Foto: Profimedia.cz
Pět mrtvých po střelbě v sídle pivovaru v Milwaukee. Mezi nimi i střelec

„Pět lidí šlo do práce, tak jak to dělá každý, mysleli si, že budou pracovat, pak mít padla a vrátí se ke svým rodinám. Ale to se bohužel nestane,” řekl novinářům starosta Milwaukee Tom Barrett. Rodinám obětí už vyjádřil soustrast také americký prezident Donald Trump.

V komplexu pivovaru Molson Coor jsou nejen výrobní provozy, ale také několik administrativních budov, celkem v areálu pracuje více než tisícovka lidí. První informace o střelbě dostala policie ve středu odpoledne místního času, následně uzavřela celé okolí. Před 17:00 (kolem středečních 23:00 SEČ) pak informovala místní obyvatele, že už nehrozí další nebezpečí, protože střelec je zřejmě mrtvý.

Podle policie byl střelec vyzbrojen dvěma ručními zbraněmi, jedna z nich měla tlumič.

Poslední případ hromadné vraždy střelnou zbraní se v Milwaukee odehrál roce 2012, kdy v sikhském chrámu na předměstí Oak Creek bývalý voják z rasistických pohnutek zastřelil šest lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků