Hlavní obsah
republikánský senátor za Aljašku Ted Stevens Foto: Hyungwon Kang, Právo

Nejdéle sloužící senátor USA byl uznán vinným z korupce

Nejdéle sloužící americký senátor Ted Stevens byl v pondělí uznán vinným v sedmi případech korupce, které se podle poroty dopustil tím, že přijal dary a služby od jedné soukromé společnosti. Agentura AP napsala, že to může znamenat konec jeho politické kariéry.

republikánský senátor za Aljašku Ted Stevens Foto: Hyungwon Kang, Právo
Nejdéle sloužící senátor USA byl uznán vinným z korupce

Stevens, senátor za Aljašku, vinu od začátku popírá. Soudní stání, na němž může být vynesen rozsudek, bylo stanoveno na 26. února.

Verdikt poroty byl oznámen týden před senátními volbami, ve kterých čtyřiaosmdesátiletý republikán Stevens posedmé kandiduje. Výrok mu v tom formálně nezabraňuje a nic ho také nenutí, aby ze Senátu odešel. K jeho odstoupení z funkce by bylo zapotřebí, aby pro jeho odchod hlasovaly dvě třetiny členů Senátu.

Podle AP ale nyní bude pro Stevense ještě těžší senátorské křeslo uhájit v soutěži s demokratickým protikandidátem Markem Begichem.

Podle obžaloby Stevens nepřiznal, že přijal dary v celkové hodnotě přes 250 000 dolarů (asi pět milionů korun), mimo jiné ve formě oprav a úprav svého domu energetickou společností Veco.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků