Hlavní obsah
Podle žebříčku časopisu Forbes je nejbohatší americkou celebritou George Lucas Foto: Profimedia.cz

Nejbohatším celebritám kraluje otec Star Wars

Nejmajetnějším mezi celebritami světa kultury a sportu je v USA s majetkem v hodnotě 5,4 miliardy dolarů (121,7 mld. korun) George Lucas (74), tvůrce filmů Hvězdné války (Star Wars), režisér, producent a scenárista. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku časopisu Forbes.

Podle žebříčku časopisu Forbes je nejbohatší americkou celebritou George Lucas Foto: Profimedia.cz
Nejbohatším celebritám kraluje otec Star Wars

Podle žebříčku má prvních deset amerických celebrit dohromady 18,7 miliardy dolarů (421,5 mld. Kč), což je víc, než kolik činí hrubý domácí produkt (HDP) Islandu.

Podstatnou část majetku získal Lucas v roce 2012 z prodeje své produkční společnosti Lucasfilm zábavnímu a filmovému gigantu Disney za 4,1 miliardy dolarů (92,4 mld. korun).

Raketový vzestup 21leté Kylie

I na druhé příčce je filmař, neméně slavný Steven Spielberg (72) s 3,7 miliardy dolarů (83,3 mld. korun). Třetí je stálice žebříčku a v Americe všeobecně proslulá televizní moderátorka Oprah Winfreyová (64) s 2,8 miliardami dolarů.

Za ní následuje basketbalová legenda Michael Jordan (55), který si od loňska polepšil o 400 milionů na 1,7 mld. dolarů díky úspěšnému odbytu tenisek jeho jména a 90procentnímu podílu v prosperujícím týmu basketbalové profiligy NBA Charlotte Hornets.

Vedou režiséři
1. George Lucas, režisér  5,4 mld. USD
2. Steven Spielberg, režisér
 3,7 mld. USD
3. Oprah Winfrey, moderátorka 2,8 mld. USD
4. Michael Jordan, basketbalista 1,7 mld. USD
5.-6. Kylie Jennerová, kosmetika a Jay-Z, rapper, oba
 0,9 mld. USD

Je docela možné, že této smetánce začne v dohledné době šlapat na paty úplný nováček – modelka Kylie Jennerová (21), která před čtyřmi lety založila a vybudovala kosmetickou společnost Kylie Cosmetics a nyní disponuje 900 miliony dolarů.

Začala velmi úspěšně s rtěnkami a v uplynulých dvou letech vydělala na make-upu 630 milionů dolarů. Doménou jejího marketingu jsou sociální sítě. „Je to úžasná platforma. Mám tak snadný přístup k fanouškům a zákazníkům!“ citoval ji Forbes.

Jennerová je podle něj na nejlepší cestě stát se nejmladším miliardářem všech dob, jenž se sám vypracoval. O páté místo se s ní dělí rapper Jay-Z (49), jenž si od loňska polepšil podíly ve firmách vyrábějících sekt a koňak a svým zábavním impériem Roc Nation.

V první desítce jen dva hudebníci

Jay-Z je jedním z pouhých dvou hudebníků v první desítce společně s dalším rapperem Diddym (49) na osmé příčce (825 mil. dolarů). Mezi nimi je starý známý kouzelník a iluzionista David Copperfield (62) s 875 mil. dolarů.

První desítku pak uzavírají s 800 miliony dolarů ikona golfu Tiger Woods (42) a spisovatel James Patterson (71), který mimochodem letos vydal společně s exšéfem Bílého domu Billem Clintonem (72) thriller nazvaný Pohřešuje se prezident.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků