Hlavní obsah
 

Na obytný dům v Kalifornii se zřítilo malé letadlo, tragédii zachytila kamera

Při leteckém neštěstí v Kalifornii zemřeli v úterý ráno středoevropského času tři lidé a další dva jsou v kritickém stavu. Malý dopravní letoun Cesna 310 se zřítil krátce po startu na obytný dům v Riverside necelý kilometr severovýchodně od místního letiště. Původně média referovala o čtyřech mrtvých.

 
Na obytný dům v Kalifornii se zřítilo malé letadlo, tragédii zachytila kamera

„Všechny oběti byly na palubě letadla,“ řekl televizi NBC Michael Moore z úřadu pro dohled nad letovým provozem.

Cesna 310 byla na cestě do San Jose, uletěla ale jen asi 800 metrů. Příčina neštěstí zatím není známa. Nejméně jedna cestující, náctiletá dívka, nehodu přežila. Náraz ji vymrštil z letounu a lékaři ji z drobnými poraněními ošetřují v místní nemocnici.

Místo neštěstí

Foto: Watchara Phomicinda, ČTK/AP

K tragédii došlo krátce před 17:00 místního času (úterý 2:00 SEČ) necelý kilometr od letiště, z něhož se dva dospělí a tři dospívající děti vraceli domů do San Jose po návštěvě Anaheimu.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: V Kalifornii spadlo letadlo do obytné zóny

Video: Reuters

Podle šéfa místních hasičů Michaela Moorea se podařilo zachránit jednu z dívek z letadla, která pád přežila pouze s lehčími zraněními. Jeden z místních obyvatel byl převezen do nemocnice v kritickém stavu. Podrobnosti o čtyřech mrtvých dosud nebyly zveřejněny. Pohřešováno je pět lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků