Hlavní obsah
Ženy u domu zničeného zemětřesením na jihu Mexika Foto: Stringer, Reuters

Mexiko zasáhly nové otřesy. Zemětřesení má už 90 obětí

Počet obětí silného zemětřesení, které v noci na pátek postihlo jih Mexika, již stoupl na 90. Z toho 71 lidí zemřelo v mexickém státě Oaxaca. V noci na neděli tento stát postihlo několik dalších otřesů, z nichž nejsilnější měl intenzitu 5,8 stupně Richterovy škály. Informoval o tom mexický deník Excélsior s odvoláním na národní seizmologický úřad.

Ženy u domu zničeného zemětřesením na jihu Mexika Foto: Stringer, Reuters
Mexiko zasáhly nové otřesy. Zemětřesení má už 90 obětí

Seizmologové zaznamenali několik otřesů ve státě Oaxaca kolem půlnoci místního času (asi 7:00 SELČ). Epicentrum měly v moři jihozápadně od města Salina Cruz a jejich intenzita byla většinou kolem čtyř stupňů, nejsilnější ale měly sílu 5,8 stupně. Slabší otřesy o síle 2,6 stupně zaznamenali seizmologové v noci i v metropoli Mexika.

Stát Oaxaca, kde pokračují s odklízením trosek po zemětřesení, přitom v sobotu postihly silné lijáky. I do dalších oblastí na jihu Mexika je přinesla tropická bouře Katia, která se zformovala v Mexickém zálivu, zesílila na hurikán prvního stupně, ale posléze zeslábla na tropickou bouři. Ve státě Veracruz zabila dva lidi, které zavalil sesuv půdy.

Mexičané přečkávali noc na ulicích. Báli se následných otřesů. Ten nejhorší ale může teprve přijít.

Foto: Edgard Garrido, Reuters

Podle předchozí bilance bylo obětí zemětřesení 65, z toho 46 ve státě Oaxaca, 15 ve státě Chiapas a čtyři ve státě Tabasco.

Dalších nejméně 250 osob utrpělo zranění. Mexiko drží od pátku za oběti zemětřesení, které bylo nejsilnější za posledních sto let, třídenní národní smutek.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Na některých místech v Mexiku se začalo s odklízením sutin

Video: Reuters

Nejhůře postižena byla při zemětřesení oblast kolem města Juchitán ve státě Oaxaca. V troskách se ocitlo mnoho domů, částečně se zřítila i radnice, hotel či kostel. Celkem bylo i v dalších státech při otřesech poničeno na 1400 škol.

"Bylo to jako když vám přes střechu přejede v vlak," popsal událost jeden z postižených Jesús Mendoza z města Juchitán. "Šli jsme koupit rakev, ale žádné nemají, protože je tolik mrtvých," uvedla Alma Rosaová z téhož města.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků