Hlavní obsah

McCainovi vadí, že jej Madonna připodobnila k Hitlerovi

Volební štáb republikánského prezidentského kandidáta Johna McCaina se v neděli ostře ohradil proti vystoupení zpěvačky Madonny, která na svém sobotním koncertu v Cardiffu nepřímo připodobnila McCaina k Adolfu Hitlerovi a zimbabwskému diktátorovi Robertem Mugabemu.

McCainovi vadí, že jej Madonna připodobnila k Hitlerovi

"Taková srovnání jsou skandální...To jasně ukazuje, že když jde o to podporovat (prezidentského kandidáta demokratů) Baracka Obamu, jeho přátelé z řad světových celebrit neváhají sáhnout k hanobení a nepřijatelným útokům," prohlásil McCainův mluvčí Tucker Bounds.

Během Madonnina koncertu ve velšském Cardiffu se při skladbě Get Stupid promítaly záběry válečných konfliktů a dalšího pustošení, následovaly fotografie Adolfa Hitlera, zimbabwského vůdce Roberta Mugabeho a nakonec - Johna McCaina.

.: John McCainfoto: Reuters/Hans Deryk
Naopak v další sekvenci obrázků se na zahajovacím koncertu světového turné Sticky and Sweet vedle sebe objevil John Lennon, někdejší viceprezident Al Gore a nakonec současný McCainův demokratický soupeř senátor Barack Obama.

Obama, v jehož prudkém vzestupu ke slávě někteří vidí paralelu ke kariéře rockové hvězdy, se již od počátku svého boje o Bílý dům těší podpoře mnoha amerických umělců. Svou podporu mu v minulosti vyjádřili například Bob Dylan, Bruce Springsteen, Herbie Hancock, Scarlett Johanssonová či Tom Hanks.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků