Hlavní obsah

Kvůli tornádům přišlo v Texasu o život nejméně pět lidí

Nejméně pět lidí přišlo o život kvůli sérii tornád v americkém státě Texas. S odvoláním na policii o tom informují místní média. Bilance obětí ale zřejmě není konečná. Oblastí východně od Dallasu se v sobotu odpoledne a večer místního času přehnala nejméně tři tornáda. Střed Spojených států postihly záplavy.

Kvůli tornádům přišlo v Texasu o život nejméně pět lidí

Nejvíce zasaženo je město Canton, které leží asi sto kilometrů východně od Dallasu.

Podle šéfa místních hasičů se zřejmě najdou ještě těla dalších obětí. Řádění tornád si vyžádalo nejméně pět desítek zraněných.

Podle amerických médií tornáda zničila řadu domů v okresech Henderson, Van Zandt a Rains. Policie uzavřela dálnice v celé oblasti, meteorologové totiž hlásí možný výskyt dalších tornád. Navíc tornáda, která se oblastí již přehnala, převracela na dálnici auta.

Státy Oklahoma a Missouri zasáhly prudké deště. Pršet začalo už v pátek a na mnoha místech voda zaplavila domy a silnice. Popadané stromy mnohde přerušily elektrické vedení. Guvernéři obou zasažených států už vyhlásili mimořádný stav. Meteorologové déšť předpovídají i na neděli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků