Hlavní obsah
 

Kvůli požárům musí v Kalifornii odejít 40 000 lidí

Úřady v Kalifornii kvůli lesním požárům nařídily evakuaci asi 40.000 lidí z několika míst v okolí Los Angeles. Oheň se rychle šíří v důsledku silného větru a vysokých teplot, informovala v noici na pátek agentura AP. Plameny ohrožují také vinařskou oblast v severní Kalifornii.

 
Kvůli požárům musí v Kalifornii odejít 40 000 lidí

Několik domů shořelo poté, co se oheň následkem silného větru prohnal suchou vegetací na okraji města Santa Clarita. Z hustě obydlené oblasti bylo před živlem přesunuto do bezpečí na 40 000 lidí. Nárazy větru místy dosahují rychlosti přes 65 kilometrů v hodině, dým z požárů je vidět na kilometry daleko.

Požár ohrožuje také vinařský okres Sonoma a především městečko Geyserville v severní Kalifornii, kde žije 900 lidí a které je oblíbeným turistickým cílem v místní vinařské oblasti. „Pokud jste v Geyserville, odjeďte,” vyzval úřad okresního šerifa obyvatele a návštěvníky. Bez elektřiny se ve čtvrtek v oblasti ocitlo na 200 000 domácností, napsala agentura Reuters.

Dosud nejsou hlášeni žádní zranění. Panují však obavy, že se budou opakovat ničivé požáry v severní Kalifornii, které v roce 2017 usmrtily 44 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků