Hlavní obsah
Gorilí samec Harambe Foto: Handout, Reuters

Kvůli dítěti, které spadlo do výběhu, zastřelili v americké zoo gorilu

K zabití gorilího samce přistoupili v sobotu ošetřovatelé v zoologické zahradě ve východoamerickém Cincinnati poté, co do výběhu spadl čtyřletý hoch. Zvíře jej začalo vláčet po zemi a ošetřovatelé měli obavu o chlapcův život. O incidentu informoval ředitel zahrady Thane Maynard.

Gorilí samec Harambe Foto: Handout, Reuters
Kvůli dítěti, které spadlo do výběhu, zastřelili v americké zoo gorilu

Chlapec přelezl plot a spadl do příkopu obklopujícího gorilí výběh. Tam ho ale popadl Harambe, skoro dvoumetrákový samec gorily nížinné, a zhruba deset minut jej vlekl. Speciální zásahový tým zoologické zahrady usoudil, že jde o život ohrožující situaci, a sedmnáctileté zvíře usmrtil.

"Byla to těžká, ale správná volba, protože chlapci zachránili život," uvedl podle agentury AP Maynard. Chlapec prý při incidentu neutrpěl žádná vážná poranění a během převozu do nemocnice byl při vědomí.

Nížinné gorily patří mezi ohrožené druhy. Od Harambeho, který se narodil v zoologické zahradě v Texasu, si zoo v Cincinnati slibovala, že jej využije k chovným účelům.

Gorilí samec Harambe

Foto: Handout, Reuters

Podle Maynarda se nezdálo, že by Harambe na chlapce zaútočil. Šlo však o velmi silného gorilího samce, který byl z nastalé situace nervózní. Tišící prostředek by na primáta okamžitě nepůsobil, a chlapec by tak byl nadále v nebezpečí, uvedl také ředitel zoo podle agentury AP.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků