Hlavní obsah
 

Hon na střelce z Filadelfie skončil, policie našla jeho tělo

Americká policie objevila v úterý tělo hledaného válečného veterána, který je podezřelý, že zastřelil bývalou manželku a jejích pět příbuzných. Skončil tak hon na pětatřicetiletého muže, kterého stíhali po pondělní sérii zločinů, k nimž došlo na několika místech na předměstí Filadelfie. Kvůli němu zůstaly během úterý uzavřeny školy v okolí a obyvatelé dostali od úřadů pokyn, aby raději nevycházeli.

 
Hon na střelce z Filadelfie skončil, policie našla jeho tělo

Nalezené tělo patřilo podle místní prokuratury hledanému veteránovi z války v Iráku Bradleymu Stoneovi. Původně se uvádělo, že se Stone po vraždách zabarikádoval ve svém domě, pak se ale objevila zpráva, že se pokusil ukrást auto.

Hledaný 35letý Bradley William Stone

Foto: ČTK/AP

Podle policie se muž podobný Stoneovi pokusil přepadnout muže venčícího psa. S nožem v ruce po něm požadoval klíčky od auta. Napadený se ale bránil za použití střelné zbraně a útočník prchl.

Policie před domem v Pennsburgu, kde se Stone měl zabarikádovat

Foto: Matt Rourke, ČTK/AP

Úřady proto už v noci nařídily občanům, aby se zabarikádovali doma.

Likvidace příbuzných bývalé manželky

Stone v pondělí na třech místech zastřelil šest lidí, zabil svou bývalou ženu, její matku, babičku i sestru. Dále zabil sestřina muže a jejich čtrnáctiletou dceru. Jejich postřelený sedmnáctiletý syn skončil v nemocnici. Dvě dcery své exmanželky ušetřil.

Od rozvodu v roce 2009 se s bývalou ženou soudil o své dvě děti. Exmanželka tušila, že Stone je kvůli při o opatrovnictví dětí schopen ji zabít. "Říkala každému, kdo byl ochoten poslouchat, že ji hodlá zabít a že se opravdu bojí o svůj život," řekl agentuře AP Stoneové soused Evan Weron.

Policista natahuje pásku okolo domu, kde se měl ukrývat Stone

Foto: Matt Rourke, ČTK/AP

Jako první byla objevena těla exmanželčiny matky a babičky. Krátce poté na základě dalšího upozornění našla policie tělo Stoneovy bývalé ženy Nicole. Další oběti objevila záhy.

Stone v armádě pracoval většinou jako meteorolog. V roce 2008 byl v Iráku, v důsledku zážitků měl podle některých informací trpět posttraumatickým stresem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků