Hlavní obsah
Christopher Chaney dostal trest deseti let vězení. Foto: ČTK/AP

Hacker, který vykrádal e-maily celebritám, dostal deset let

Pětatřicetiletý Christopher Chaney z floridského Jacksonvillu, který vykrádal e-maily americkým celebritám, dostal u federálního soudu v Los Angeles trest deseti let vězení. Obětí hackera se staly například Christina Aguilera či Scarlett Johanssonová.

Christopher Chaney dostal trest deseti let vězení. Foto: ČTK/AP
Hacker, který vykrádal e-maily celebritám, dostal deset let

Podle vyšetřovatelů se Chaney mezi listopadem 2010 a říjnem 2011 vloupal do více než padesáti e-mailových účtů. Na serverech zabývajících se celebritami pak nabízel ke zveřejnění některé fotografie, které z vykradených e-mailů získal.

Na internetu se tak objevily například snímky Johanssonové nahoře bez a nějakou dobu kolovaly po společenských serverech, než byli jejich provozovatelé přinuceni je stáhnout.

Letos v březnu se Chaney ke svým činům doznal. Prokurátor pro něj požadoval trest šesti let vězení, ale soudce James Otero byl ještě přísnější a hackerovi přidal čtyři roky navíc. Chaney musí kromě toho zaplatit 5000 dolarů jako odškodnění Aguilerové a 66 000 Johanssonové.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků