Hlavní obsah

FBI vyšetřuje generálního inspektora kvůli možným podvodům

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) se zabývá nařčeními, že generální inspektor pro přestavbu Iráku zneužíval své pravomoci a účastnil se finančních podvodů, uvedla tamní média. Stuarta Bowena nařkli bývalí zaměstnanci.

FBI vyšetřuje generálního inspektora kvůli možným podvodům

FBI vyšetřuje šéfa úřadu a jeho zástupkyni Ginger Cruzovou. Z daní měli údajně hradit výdaje spojené s kontrolami administrativy. Bowen měl navíc podle stanice CNN, která se odvolává na zdroje blízké vyšetřování, například číst e-maily zaměstnanců.

Úřady budou zřejmě také posuzovat, zda Bowen nezatajil informace ohledně vysokých nákladů na připravovanou publikaci o aktivitách generálního inspektora v Iráku. Bowen jakákoliv nařčení odmítá.

Generálního inspektora prověřovala už v květnu na základě udání zaměstnanců kontrola. Jeho úřad se opakovaně dostával do médií kvůli nadměrným útratám a korupci při iráckých projektech. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků