Hlavní obsah
Hillary Clintonová Foto: Mary Altaffer, ČTK/AP

FBI nevylučuje hackerský útok na server Clintonové

Americká FBI zahájila prověrku poštovního serveru Hillary Clintonové s cílem zjistit, zda se nestal terčem ruských nebo čínských hackerů. Napsal to v sobotu list The New York Times. Clintonová čelí skandálu kolem své elektronické pošty, kterou v rozporu se zavedenými pravidly posílala ze soukromého, nikoli služebního účtu. Aféra může ohrozit její šance na demokratickou nominaci do Bílého domu.

Hillary Clintonová Foto: Mary Altaffer, ČTK/AP
FBI nevylučuje hackerský útok na server Clintonové

Clintonová tento týden souhlasila s předáním soukromého serveru do rukou FBI. V pondělí generální inspektor amerických zpravodajských agentur Kongresu řekl, že dva ze 40 e-mailů v náhodném vzorku z 30 000 e-mailů Clintonové, které dalo ministerstvo zahraničí přezkoumat, obsahovaly informace označované za přísně tajné.

"FBI se teď snaží zjistit, zda zahraniční mocnosti, zejména Rusko a Čína, nezískaly přístup k privátnímu serveru paní Clintonové. Podezření je ale zatím jen v rovině spekulací," napsal americký list. Sama Clintonová podle něj vyšetřována není a nemá žádné podezření, že by její pošta byla vystavena útoku. The New York Times píše, že politička podle všeho neporušila žádný zákon.

List připomíná, že možnost hackerských útoků na svou poštu nevyloučil nedávno ministr zahraničí USA John Kerry. "Je to docela pravděpodobné," odpověděl na otázku novinářů, zda jeho poštu nečtou hackeři z Ruska nebo Číny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků