Hlavní obsah

Další poprava novým jedem v USA. Cítím chemickou chuť, řekl odsouzený před smrtí

V americkém státě Oklahoma se v noci na pátek uskutečnila druhá poprava pomocí nového barbiturátu. Stalo se tak podle agentury AFP na pozadí polemiky ohledně toho, jaké utrpení mohou odsouzenci při použití této smrtící látky prožívat.

Další poprava novým jedem v USA. Cítím chemickou chuť, řekl odsouzený před smrtí

Ve věznici tímto novým způsobem nyní skončil život dvaapadesátiletého Kennetha Hogana, který strávil v cele smrti 27 let po odsouzení za brutální vraždu ženy, se kterou předtím kouřil konopí. K zabití se přiznal, ale tvrdil, že se bránil poté, co ho žena napadla nožem.

"Cítím v ústech nějakou chemickou chuť. Odcházím, odcházím," řekl Hogan podle mluvčího místní vězeňské správy Jerryho Massieho krátce před smrtí.

Prvním popraveným odsouzencem novou látkou ve státě Oklahoma byl 9. ledna Michael Lee Wilson. "Cítím, jak celé mé tělo hoří," řekl tehdy podle mluvčího Massieho po zavedení látky, která se obvykle používá pro usmrcení zvířat, do žíly.

Kvůli zastavení přísunu dosud užívaných látek pro popravy se i další americké státy obrátily na nové místní výrobce, jejichž výrobky nejsou úředně schválené federálními lékařskými úřady.

V Ohiu odsouzenec umíral skoro půl hodiny

Ve věznici státu Ohio tak 16. ledna skončil život muže pomocí jiné nové metody používající jako smrtící látku kombinaci dvou farmak. Odsouzenec tehdy během přibližně 15 minut od aplikace smrtící látky do okamžiku smrti podle agentury AP několikrát hlasitě oddychoval a vydával chrčivé zvuky.

Svědkové tvrdí, že třiapadesátiletý Dennis McGuire umíral na popravčím lůžku ve věznici Lucasville téměř 25 minut. [celá zpráva]

Šlo o jednu z nejdéle trvajících poprav od chvíle, kdy Ohio v roce 1999 znovu zavedlo trest smrti. Jednalo se o první použití této metody v USA.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků