Hlavní obsah
 

Další dreamliner měl poruchu, unikalo z něj palivo

Únik desítek litrů paliva zaznamenala v úterý na bostonském letišti posádka letounu Boeing 787 Dreamliner japonské letecké společnosti JAL. Závada, která zpozdila odlet 178 pasažérů na lince do Tokia, byla už druhou poruchou, která postihla stroj tohoto typu na letišti v Bostonu během dvou dnů. V pondělí večer propukl v útrobách jiného dreamlineru požár elektrické instalace.

 
Další dreamliner měl poruchu, unikalo z něj palivo

Podle mluvčího bostonského letiště byl porouchaný stroj odtažen k technické prohlídce poté, co byl zjištěn únik asi 150 litrů paliva. Příčinou poruchy byl podle posádky "mechanický problém". Po technické prohlídce dreamliner odstartoval k pravidelnému letu do Tokia. Kromě 178 cestujících bylo na palubě jedenáct členů posádky.

Inspektor bostonských hasičů zkoumá břicho dreamlineru, kde hořelo.

Foto: Reuters

Kvůli pondělnímu požáru elektroinstalace v dreamlineru klesly o pět procent akcie japonského výrobce baterií GS Yuasa Corp. Hořet začalo v místě, kde jsou akumulátory pomocné jednotky APU. Podle sdělení hasičů v místě jejich uložení došlo explozi. [celá zpráva]

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Technici objevili při kontrole v kokpitu dreamlineru kouř

Video: Reuters

„Tyto baterie byly vyrobeny naší firmou,“ řekl mluvčí GS Yuasa agentuře Reuters s tím, že ještě nebylo potvrzeno, že chyba byla právě v nich. Společnost je už připravena vyslat vlastní tým, aby to zjistil. Akumulátory ve stroji byly požárem značně poškozeny.

Sídlo výrobce akumulátorů GS Yuasa

Foto: Issei Kato, Reuters

Japonské ministerstvo dopravy už nařídilo kontrolu akumulátoru. JAL ji provedla a žádné problémy nezjistila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků