Hlavní obsah
 

Na palubě dreamlineru krátce po přistání hořelo

Požár v pondělí vypukl na palubě Boeingu 787 Dreamliner společnosti Japan Airlines na letišti v Bostonu. Uvnitř naštěstí nikdo nebyl. Připravovali jej na zpáteční let do Tokia. Požár způsobila exploze baterií, uvedla CNN.

 
Na palubě dreamlineru krátce po přistání hořelo

Letadlo přiletělo z Tokia v deset ráno a připravovalo se na polední odlet, když si jeden ze zaměstnanců všiml kouře a přivolal hasiče. „Po příjezdu jsme pozorovali hustý dým v celé kabině,“ řekl CNN šéf hasičů Bob Donahue. „Zjistili jsme, že hoří ve střední části letadla pod podlahou. Čelili jsme prudkému požáru.“

V daném místě na břiše letounu jsou baterie, které spouštějí pomocnou jednotku APU. Podle Donahueho napřed explodovala jedna baterie a pak začalo hořet. Po prvním zásahu hasičů se však požár opět rozhořel.

Japan Airlines potvrdily příčinu požáru s tím, že v tu dobu byl letoun už prázdný, vystoupilo z něj všech 172 cestujících a jedenáct členů posádky. Jeden z hasičů má po zásahu podrážděnou kůži.

Podle Donahueho za letu nebezpečí nehrozilo, protože APU se používá jen na zemi.

Bývalý pilot a viceprezident Nadace pro bezpečnost létání Kevin Hiatt ale řekl: „To je velmi vážná situace."

Není to první problém dreamlineru a není to ani první problém s elektrickou instalací. Požár způsobený závadou na elektrickém okruhu vypukl i v roce 2010 při zkušebním letu z arizonské Yumy do texaského Lareda. Tehdy muselo být z letadla evakuováno 42 lidí za pomocí skluzavek.

Výrobce Boeing uvedl, problém vyšetřuje, ale že zatím nelze více říci natož hledat paralely, na to jeprý příliš brzo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků