Hlavní obsah
 

CNN se brání Trumpovu zákazu. Žaluje Bílý dům

Americká zpravodajská televize CNN zažalovala Bílý dům za odebrání akreditace svému zpravodaji. Reportér Jim Acosta pozbyl práva účastnit se mediálních akcí v sídle prezidenta, když se minulý týden na tiskové konferenci dostal od ostrého slovního sporu s hlavou státu. Prezident Donald Trump odmítl odpovídat na Acostovy nepříjemné otázky a vzkázal CNN, že by se za něj měla stydět.

 
CNN se brání Trumpovu zákazu. Žaluje Bílý dům

Acosta se na tiskové konferenci Trumpa ptal, proč v závěru kampaně před kongresovými volbami karavanu migrantů mířící k USA ze Střední Ameriky označoval za invazi. Když chtěl zpravodaj CNN položit další otázku, Trump prohlásil „to stačí”. Acosta se pak přetahoval s asistentkou o mikrofon a prezident ho nazval „neslušným a hrozným” člověkem, za kterého by se CNN měla stydět.

Podle prohlášení Bílého domu bylo Acostovo chování „absolutně nepřijatelné”. Novinář prý „vztáhl ruku na mladou ženu, která se snažila dělat svou práci”. Akreditace, přesněji bezpečnostní osvědčení vydané prezidentskou ochrankou, byla Acostovi odebrána do odvolání.

Reportér CNN Jim Acosta se na tiskové konferenci dostal od ostrého slovního sporu s prezidentem USA Donaldem Trumpem.

Foto: Jonathan Ernst, Reuters

Vedení CNN v reakci na oznámilo, že prezidentskou kancelář za odebrání akreditace zažalovalo. Požádalo soud, aby předběžným opatřením bezodkladně nařídil Bílému domu akreditaci zpravodaje Acosty obnovit.

„Kauza se sice týká CNN a Acosty, ale věc se může přihodit každému. Pokud bychom zůstali nečinní, jednání Bílého domu by mohlo nebezpečně ochromit práci novinářů, kteří informují o práci našich volených zástupců,” uvedla televize.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků