Hlavní obsah
Hillary Clintonová při svém projevu, v němž uznala porážku v prezidentských volbách. Foto: Carlos Barria, Reuters

Clintonová v nové knize píše o Trumpovi i o vlastním selhání

Nepříjemné pocity, které v ní vyvolával Donald Trump, ale i pocit vlastního selhání popisuje ve své knize neúspěšná kandidátka z loňských prezidentských voleb v USA Hillary Clintonová. Kniha s názvem What happened (Co se stalo), z jejíž audioverze nakladatelství zveřejnilo úryvky, vyjde ve Spojených státech 12. září.

Hillary Clintonová při svém projevu, v němž uznala porážku v prezidentských volbách. Foto: Carlos Barria, Reuters
Clintonová v nové knize píše o Trumpovi i o vlastním selhání

V jedné ze zveřejněných částí knihy bývalá první dáma a ministryně zahraničí popisuje prezidentskou debatu v St. Louis z počátku loňského října. „Měla jsem z toho husí kůži,” napsala Clintonová. Narážela přitom na skutečnost, že v okamžicích, kdy mluvila, jí republikánský kandidát Trump neustále chodil za zády. „To přece není v pořádku,” myslela si prý během živého vysílání.

„Donald Trump za mnou slídil... Dva dny předtím ho celý svět slyšel, jak se vychloubá, že osahával nějaké ženy,” napsala dále Clintonová. „Teď jsme byli na malém jevišti a ať už jsem šla kamkoli, chodil stále za mnou, civěl na mě, poškleboval se... Bylo to neuvěřitelně nepříjemné, doslova mi dýchal za krk,” dodala.

Přála si prý zastavit debatu, obrátit se na Trumpa a říci mu: „Dej si zpátečku, slizoune, jdi ode mě pryč! Vím, že rád zastrašuješ ženy, ale mě nemůžeš zastrašit, tak si dej zpátečku.” Nakonec ale Clintonová podle svých slov zachovala klid díky svým dlouholetým zkušenostem při jednání s muži, kteří se jí snažili zbavit.

Bude se s tím vyrovnávat

Kromě kritiky Trumpa, který ji v loňských listopadových volbách nakonec porazil a stal se prezidentem USA, se zaměřila Clintonová i na své vlastní selhání. „Každý den coby (prezidentská) kandidátka jsem věděla, že se na mě spoléhají milióny lidí, a nemohla jsem snést myšlenku, že bych je nechala na holičkách. Ale udělala jsem to,” napsala ve své knize manželka bývalého prezidenta Billa Clintona. „Nedokázala jsem to. A budu se s tím muset vyrovnávat po zbytek svého života,” dodala.

Clintonová si nedělá ambice, že by ve své knize podala úplnou zprávu o boji před loňskými prezidentskými volbami. Chce prý jen čtenáře nechat nahlédnout za oponu tehdejších událostí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků