Hlavní obsah
Hillary Clintonová Foto: Mike Stone, Reuters

Clintonová přijala nabídku na funkci ministryně zahraničí USA

Hillary Clintonová přijala nabídku stát se ministryní zahraničí v budoucí administrativě nově zvoleného amerického prezidenta Baracka Obamy. S odvoláním na deník The New York Times o tom v pátek informovala agentura Reuters.

Hillary Clintonová Foto: Mike Stone, Reuters
Clintonová přijala nabídku na funkci ministryně zahraničí USA

Podle zprávy The New York Times, která cituje dva anonymní, na sobě nezávislé zdroje, se manželka bývalého prezidenta Billa Clintona rozhodla vzdát svého křesla v Senátu, aby se stala novou šéfkou americké diplomacie. Obama svou nabídkou přizval do týmu jednu z nejvlivnějších představitelek Demokratické strany, s níž letos nakonec úspěšně soupeřil o nominaci do voleb nové hlavy USA.

"Je připravená," řekl novinám jeden ze zdrojů. Podle zdrojů z demokratické strany nominaci očekávala, předpokládala však její oznámení až po 27. listopadu, uvedl server agentury Reuters.

Podle zdroje z týmu právníků, který citovala agentura AP, se teď prověřují hlavně finanční záležitosti manžela Clintonové Billa, zejména okolnosti financování jeho nadace působící v 27 zemích světa.

Clintonová ani Obama se ke spekulacím ohledně kabinetního postu dosud nevyjadřovali. Bývalá první dáma však ještě v polovině října tvrdila, že by raději zůstala senátorkou.

„Chci být senátorkou. Zkušenost, kterou si nesu z doby působení mého manžela Billa v Bílém domě je: neodvolávej senátory ze Senátu. Prezident potřebuje každého spřízněného senátora,“ řekla tehdy stanici CNN.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků