Hlavní obsah

Bouře řádí, budovy padají jako domečky z karet

Na první pohled to vypadá, že se ve videu jedná o makety budov. Ve skutečnosti se ale bortí reálné stavby, se kterými si takto krutě pohrála silná bouře ve Spojených státech.

Bouře řádí, budovy padají jako domečky z karet

Silná bouře se přehnala v sobotu přes Severní Karolínu. Národní meteorologická služba před ní vydala četná varování. V hlavním městě Raleigh a okolí, kde živel nejvíce řádil, se meteorologové dokonce obávali výskytu silných tornád. To je podle jejich vyjádření pro tuto oblast ve stávajícím ročním období naprosto atypické.

V pohotovosti bylo i mezinárodní letiště Raleigh-Durham bičované silnými dešti. Ničivý živel za sebou zanechal pokácené stromy, zničená elektrická vedení a mnoho poničených budov. Videozáznam bortících se rozestavěných domů na internet umístil muž, který lokalitu blíže nespecifikoval, pravděpodobně se ale jedná o obyvatele města Raleigh. Naštěstí pro místní se má počasí v následujících dnech uklidňovat a očekává se dokoce krásný sluneční pondělní den.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků