Hlavní obsah
Demokratický kandidát na prezidenta Barack Obama si za viceprezidenta zvolil Josepha Bidena. Foto: John Gress, Reuters

Kandidát demokratů na amerického prezidenta Barack Obama si zvolil, kdo bude viceprezidentem v případě jeho vítězství. Jméno zní Joe Biden. Muž je senátorem za stát Delaware a uznávaným odborníkem na zahraniční politiku.

Demokratický kandidát na prezidenta Barack Obama si za viceprezidenta zvolil Josepha Bidena. Foto: John Gress, Reuters
Barack Obama vybral svého kandidáta na viceprezidenta

Biden je předseda komise amerického senátu pro zahraniční záležitosti a Obama od něj očekává, že právě jeho jméno rozptýlí spekulace, že je on sám v tomto ohledu nezkušený.

Biden v prvních kolech primárek sám kandidoval, po špatném výsledku z Iowy ale odstoupil. O prezidentský post se nyní pětašedesátiletý muž ucházel už v roce 1988.

Joseph Bidenfoto: ČTK

Obama by Bidenovo jméno měl oficiálně oznámit v sobotu na shromáždění ve Springfieldu v Obamově domovském státě Illinoi. Potvrdit by ho měl sjezd strany v Denveru, který se koná příští týden.

Obamův soupeř, republikán John McCain zatím jméno svého potenciálního nejbližšího spolupracovníka nezveřejnil. Čas má do konce srpna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků