Hlavní obsah

Argentinská prezidentka se už měsíc neukázala na veřejnosti

Argentinská prezidentka Cristina Fernándezová Kirchnerová se už téměř měsíc neobjevila na veřejnosti a 33 dní ani nic nezveřejnila na svých stránkách na Twitteru, kde se to jindy hemžilo několika příspěvky za den, informovala ve čtvrtek stanice CNN.

Argentinská prezidentka se už měsíc neukázala na veřejnosti

Fernándezová podstoupila loni v říjnu operaci kvůli hematomu na mozku. Lékaři jí pak doporučili měsíc klidu, po němž se prezidentka v listopadu vrátila do úřadu, a zkraje prosince absolvovala množství akcí. [celá zpráva]

Vzhledem k další, tentokrát už neohlášené pauze se vyrojily spekulace, že je znovu nemocná, anebo se jen chce plně zotavit. V té souvislosti je připomínáno úmrtí jejího manžela a bývalého prezidenta Néstora Kirchnera, který zemřel po infarktu v roce 2010.

Její okolí to ovšem popírá. „Prezidentka je každodenně přítomná a pracuje s námi,“ řekl před pár dny šéf její kanceláře Jorge Capitanich.

CNN upozornila, že vláda Fernándezové čelí zvyšující se inflaci a dalším palčivým problémům, které je třeba rychle řešit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků