Hlavní obsah
 

Americký řetězec získal výjimku a začne provozovat hotely na Kubě

Zlepšování vztahů mezi USA a Kubou se začíná promítat i do obchodních vztahů. Americký hotelový řetězec Starwood Hotels & Resorts Worldwide podepsal na Kubě dohodu, na jejíž základě opraví na ostrově tři hotely, které bude provozovat. Jde o první takovýto počin od kubánské revoluce v roce 1959.

 
Americký řetězec získal výjimku a začne provozovat hotely na Kubě

Do renovace hotelů Quinta Avenida, Santa Isabel a Inglaterra nacházejících se v metropoli Havaně investuje americká společnost několik miliónů dolarů, napsala agentura AP.

Všechny hotely na Kubě v současnosti provozuje stát. Firma Starwood převezme mimo jiné hotel Quinta Avenida, který vlastní turistická pobočka kubánské armády. Stát se z něj má hotel Sheraton Four Points.

Zpráva o kontraktu přišla krátce před návštěvou amerického prezidenta Baracka Obamy na Kubě. Ten na ostrov přicestuje jako první americký prezident po 88 letech. Přílet je plánován na nedělní odpoledne místního času (pozdě večer SEČ).

Zmíněná dohoda by normálně byla na základě amerického hospodářského embarga vůči Kubě zakázána, společnost Starwood ale dostala minulý týden zvláštní povolení od amerického ministerstva financí.

Kubánský turistický průmysl vzkvétá od prosince 2014 díky sbližování Kuby a Spojených států. Počet zahraničních návštěvníků v roce 2015 vzrostl o 17 procent na rekordních 3,5 miliónu.

Obama bude jednat s Castrem

Prezident Obama již dříve vyzval Kongres ke zrušení hospodářského embarga, které USA vůči Kubě 54 let uplatňují, ale vedení republikánské většiny je proti.

Americký prezident se má setkat i s kubánským vůdcem Raúlem Castrem a zástupci tamní potlačované opozice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků