Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Kacper Pempel, Reuters

Americký generál varoval před kybernetickými útoky Ruska

Americká vláda nemá účinný a jednotný přístup k boji s kybernetickým ohrožením, které představuje Rusko, prohlásil generál Curtis Scaparrotti, vrchní velitel amerických vojsk v Evropě. Povědomí o ruské kybernetické infrastruktuře je podle něj neuspokojivé, napsala agentura Reuters.

Ilustrační foto Foto: Kacper Pempel, Reuters
Americký generál varoval před kybernetickými útoky Ruska

Scaparrotti při slyšení v branném výboru amerického Senátu upozornil, že jsou patrné známky ruské "aktivity" namířené proti Spojeným státům. O podrobnostech se ale nezmínil. Prohlásil nicméně, že o ruské kybernetické hrozbě Spojené státy nemají dostatečnou představu.

Američtí činitelé a pracovníci zpravodajských služeb stále častěji varují, že Rusko chystá útoky hackerů na podzimní hlasování ve volbách do amerického Kongresu. Moskva je v podezření, že připravuje kampaň propagandy a dezinformací na sociálních sítích. Někteří kongresmani vyčítají Bílému domu, že boji s touto hrozbou se věnuje jen málo.

„Nemyslím, že ve vládních úřadech existuje účinný a jednotný názor, není tam dost energie a soustředěnosti, kterou by bylo možné očekávat," řekl při slyšení Scaparrotti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků