Hlavní obsah
Iustrační foto Foto: Profimedia.cz

Americké listy se staly terčem hackerů, virus způsobil problémy v tisku a distribuci

Tisk a distribuce některých periodik v USA se v sobotu stala terčem kybernetického útoku. Kdosi se pokusil napadnout servery, kvůli čemuž některé listy měly opožděnou distribuci.

Iustrační foto Foto: Profimedia.cz
Americké listy se staly terčem hackerů, virus způsobil problémy v tisku a distribuci

Podle zdroje listu Los Angeles Times obeznámeného se situací kybernetický útok zřejmě pocházel ze zahraničí. „Domníváme se, že cílem útoku bylo spíše vyřazení infrastruktury, konkrétně serverů, z provozu než snaha o krádež informací,” uvedl zdroj.

Útok vedl ke zpožděním v distribuci sobotních vydání novin, včetně listů Chicago Tribune a Baltimore Sun společnosti Tribune Publishing. Podle mluvčí firmy virus poškodil systémy využívané při výrobě a distribuci novin.

Útok se týkal novin sdílejících produkční platformu v Los Angeles. Zasáhl rovněž distribuci vydání listů The Wall Street Journal a The New York Times pro západní pobřeží Spojených států, píše Los Angeles Times.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků