Hlavní obsah
Medvěd baribal (Ursus americanus) Foto: Profimedia.cz

Američanku v Kanadě rozsápal medvěd

Medvěd baribal na odlehlém soukromém ostrově v Kanadě zabil dvaašedesátiletou Američanku, oznámila stanice BBC na svém webu. Baribalové, což jsou nejmenší američtí medvědi, jsou sice považováni za nebezpečné, ale podobné útoky jsou vzácné.

Medvěd baribal (Ursus americanus) Foto: Profimedia.cz
Američanku v Kanadě rozsápal medvěd

Catherine Sweattová-Muellerová z amerického státu Minnesota byla na dovolené u rodičů žijících na kanadském ostrově Red Pine Island, který leží poblíž hranic se Spojenými státy.

Večer vyšla z rodinné chaty, aby zkontrolovala psy, ale už se nevrátila. Její matka si začala dělat starosti, když se do chaty vrátili psi bez její dcery a jeden z nich byl zraněný. Zavolala proto policii. Když hlídka dorazila na ostrov, našla medvěda nad ženiným tělem. Policisté šelmu zastřelili v přesvědčení, že ženu zabila.

Tělo zastřeleného medvěda mají prozkoumat odborníci, aby se pokusili zjistit, proč na ženu zaútočil. Davis označil útok za „ojedinělý incident”. Nic podobného nezažil za 11 let služby v oblasti. Předchozí smrtící útok medvěda se ve státu Ontario podle agentury AP přihodil v roce 2005.

Podle ontarijského ministerstva přírodních zdrojů jsou podobné útoky „mimořádně vzácné”. V okolí však byli zpozorováni dva další baribalové, kteří se rovněž chovali agresivně, řekl BBC Jim Davis z policie státu Ontario.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků