Jak informovala stanice BBC, snímek s názvem Prezidentova smrt bude mít premiéru na zářijovém torontském filmovém festivalu a kanál More4 jej odvysílá 6. října.

Tvůrci koncipovali devadesátiminutový film jako dokument. S pomocí herců a počítačové technologie sledují fiktivní vraždu George Bushe na protiválečném shromáždění v Chicagu v roce 2007.  Amerického prezidenta zabije odstřelovač ve chvíli, kdy se v době Bushova pobytu v Chicagu koná demonstrace proti válce v Iráku. Podezření z vraždy padá na muže syrského původu.

Ředitel stanice More4 Peter Dale se filmu zastává. Tvrdí, že je to velmi silné drama, určené k tomu, aby vyvolalo zamyšlení nad současnou Amerikou a důsledky Bushovy války proti terorismu. John Beyer z organizace MediaWatch naopak soudí, že jde o nezodpovědný počin, který může inspirovat skutečný pokus o vraždu. Prezident George Bush má mnoho odpůrců a tento film může být návodem, řekl.

Republikány film šokuje

Bílý dům záležitost odmítl komentovat, avšak mluvčí Republikánské strany v americkém Texasu Gretchen Essellovu film šokuje. "Nemohu se zastávat snímku, který pojednává o vraždě našeho prezidenta, ať reálné nebo vymyšlené. Je to šokující a znepokojující. Nevím, zda se v Americe najde mnoho lidí, kteří se na něco podobného budou chtít dívat," řekla. Producenti včetně režiséra Gabriela Rangea však doufají, že prodají vysílací práva i do USA.