Schůzka se uskutečnila v září roku 2011 v New Yorku v kancelářích Weinstein Company. Na záznamu je vidět Weinsteinovo nevhodné chování. Tehdy osmadvacetiletou Thompsonovou objímá, dotýká se jí a během rozhovoru trousí narážky se sexuálním podtextem.

Thompsonová televizi Sky News sdělila, že když dorazila do pobočky Weinstein Company, očekávala setkání s marketingovým týmem. Místo toho video ukazuje, že Weinstein dorazil sám a nařizuje, aby je během jednání nikdo nerušil, a dokonce jde tak daleko, že chce, aby byly dveře zamčené.

Schůzka je pracovní, během ní je Weinstein zaujat produktem společnosti a podrobně o něm diskutují, ovšem současně Thompsonovou „vykolejí“ dotazem typu: „Mohu s vámi flirtovat?“ a pohladí ji po zádech. Na to podnikatelka odpovídá: „Ummm, uvidíme, trochu.“

Narážkami se sexuálním podtextem ji často vykolejil.

Narážkami se sexuálním podtextem ji často vykolejil.

FOTO: Melissa Thompson, ČTK/AP

Televize Sky News se podnikatelky ptala, zda nemá dojem, že by Weinsteina svým chováním mohla povzbuzovat a flirtovat s ním, až by se jí to vymklo z rukou. Thompsonová totiž tvrdí, že ji Weinstein pár hodin po pracovní schůzce znásilnil v přilehlém hotelu.

Producent ale jakýkoliv nechtěný sexuální kontakt odmítá.

Nechtěla prý jednání pokazit

„V žádném případě jsem ho nijak úmyslně nepovzbuzovala. Myslím, že to byla kombinace důvěry a naivnosti, která je vidět na tom záznamu,“ tvrdí s tím, že nechtěla jednání pokazit. Je přesvědčená, že si s ní Weinstein pohrával.

„Myslím, že od samého začátku se mnou hrál hru na kočku a myš, aby zjistil, jak daleko mě může zatlačit a jak budu reagovat. Kde jsou mé silné stránky a kde může zatlačit,“ řekla.

Na konci setkání se Weinstein dohodl s Melissou Thompsonovou, aby se setkali v lobby hotelu Tribeca Grand. Podnikatelka tvrdí, že si myslela, že je to schůzka, během níž by se mohla uzavřít dohoda.

Harvey Weinsteinse se na pracovní schůzce podnikatelky Melissy Thompsonové dotýkal.

Harvey Weinstein se na pracovní schůzce podnikatelky Melissy Thompsonové dotýkal.

FOTO: Melissa Thompson, ČTK/AP

Sky News zdůraznila, že za video Thompsonové nic nezaplatila, podnikatelka si prý o žádné peníze neřekla. Thompsonová se v poslední době věnuje prosazování programů na léčbu plodnosti a jejich proplácení ze zdravotního pojištění. Zastupuje také pacienty s onkologickými onemocněními, jí samotné byla nedávno diagnostikována rakovina.