Raketa středního doletu Hwasong-12, kterou Severní Korea odpálila v pondělí okolo 23. hodiny, SELČ prolétla nad japonským územím. [celá zpráva]

„USA hovoří se Severní Koreou a platí jim výpalné už 25 let. Hovory nejsou odpověď!” napsal Trump ve středu na Twitteru.

O tom, že je trpělivost Spojených států s režimem Kim Čong-una u konce, šéf Bílého domu od vyhrocení krize na Korejském poloostrově hovořil již několikrát, k žádné změně postoje USA však zatím po jeho výrocích nedošlo.

I nyní americký ministr obrany James Mattis výrok prezidenta mírnil, když se nechal slyšet, že diplomatické řešení je stále možné.

„Nikdy jsme nevyloučili diplomatické řešení. Pokračujeme ve spolupráci a (jihokorejský) ministr a já sdílíme zodpovědnost za poskytnutí ochrany našim národům," řekl Mattis novinářům před setkáním se svým jihokorejským protějškem v Pentagonu.

Odhadovaný dostřel severokorejských raket

Odhadovaný dostřel severokorejských raket

FOTO: David Ryneš, Novinky

Zatím poslední test balistické střely odsoudila narychlo svolaná Rada bezpečnosti OSN, žádné další sankce na Severní Koreu ale neuvalila. Čína a Rusko namítaly, že nikam nevedou.