Godbolt po zadržení vypověděl, že v sobotu zamířil do domu v Bogue Chitto v okrese Lincoln, aby si promluvil o dětech. Před půlnocí propukla hádka a sousedé zavolali policii.

„Dohadoval jsem se se svou ženou, jejím otčímem a její matkou, že bych vzal děti domů,“ řekl Godbolt po zadržení. „Někdo zavolal policistu, lidi, kteří ani v domě nežili. Vměšovali se do toho,“ uvedl, co ho popudilo.

„Stálo ho to život. Je mi to líto,“ dodal k osudu policisty.

V domě policisté nalezli těla tří žen a 36letého zástupce šerifa Williama Durra.

Policisté zneškodnili Coreyho Godbolta.

Policisté zneškodnili Coreyho Godbolta.

FOTO: Therese Apel, ČTK/AP

Policie nezveřejnila motiv ani jména dalších obětí, ale otčím útočníkovy ženy Vincent Mitchell uvedl, že střelba souvisela s domácím násilím.

Dodal, že „po příchodu zástupce šerifa se zdálo, že se situace vyřešila, Godbolt už odcházel, ale náhle si sáhl do zadní kapsy a začal střílet“. Zabil Vincentovu ženu Barbaru Mitchellovou a sestry Godboltovy manželky Toccaru Mayovou a Brendu Mayovou. On i Godboltova žena unikli.

Godbolt pak zamířil do nedalekého Brookhavenu, kde zřejmě pokračoval v zabíjení, neboť tam byly objeveny další oběti. V jednom domě ležela těla dvou nezletilých a v jiném těla muže a ženy.

Godbolt si také vzal svého šestnáctiletého příbuzného – zřejmě syna – jako rukojmího.

Godbolta policie zatkla v neděli už za dne – po přestřelce, při níž agresora zranila. Rukojmí vyvázl bez zranění.

Chtěl, aby ho zastřelili 

Godbolt po dopadení uvedl, že neočekával, že by byl dopaden, jenže mu „došly náboje“.

Willie Corey Godbolt po dopadení

Willie Corey Godbolt po dopadení

FOTO: Therese Apel, ČTK/AP

„Smrt. Mým záměrem byla sebevražda pomocí policistů. Nejsem schopen žít. Rozhodně ne po tom, co jsem udělal,“ řekl místnímu listu The Clarion-Ledger.

Zatím není jasné, kdy bude muž obviněn, protože zatím zůstává v nemocnici. Vzhledem k tomu, že se střílelo na třech místech, nebude vyšetřování rychlé, upozornila kancelář šerifa.

Dlouhý trestní rejstřík 

Godbolt měl dlouhodobě problémy se zákonem, v roce 2005 byl obviněn z ozbrojené loupeže a napadení, když s pistolí v ruce sebral muži peněženku a klenoty před restaurací v Bogue Chitto.

V roce 2013 byl obviněn z napadení, o dva roky později byl stíhán kvůli překročení rychlosti a řízení s propadlým řidičákem a bez pojištění. O dva roky později byl zatčen kvůli rušení klidu a pro neuposlechnutí příkazu šerifa.

Loni byl zatčen kvůli pohrdání soudem a napadení.