Mezi mrtvými jsou ženy i děti, uvedl policejní velitel Omar Bonilla. Neštěstí se stalo ve městě Mocoa, správním středisku provincie Putumayo, která leží poblíž hranice s Ekvádorem. Podle starosty města byli obyvatelé předem varováni.

Sesuvy vyvolaly silné mnohahodinové deště z noci na sobotu, které rozvodnily několik řek. Bláto a usazeniny se následně navalily na domy a ulice v Mocoa. Za své vzaly podle starosty obydlí v 17 čtvrtích města, přičemž tři čtvrti jsou zcela srovnány se zemí.

Poničeny byly i dva mosty. Do postižené oblasti ráno vyrazil také prezident Juan Manuel Santos spolu s ministry obrany, zdravotnictví a životního prostředí, uvedla AFP.

Santos na twitteru vyjádřil lítost nad neštěstím a smrtí krajanů. Oznámil také, že povolal na pomoc armádu a úřad pro katastrofy. Fotografie zveřejněné na twitteru vojenským letectvem ukazují ulice plné bláta a zničených domů. Na videích z mobilních telefonů zveřejněných na sociálních sítích jsou vidět místní obyvatelé, kteří hledají přeživší v troskách.