„Mělo to velikou odezvu. Lidé mi říkali, že plakali, když to četli,“ řekl autor článku Sam Venable. Smutný příběh se podle CNN udál před několika týdny, když Erikovi Schmittu-Matzenovi po práci zazvonil telefon.

„Byla to moje známá zdravotní sestra z nemocnice. Řekla mi, že tam mají velmi nemocného pětiletého chlapce, který si přeje vidět Santa Clause.“ Schmitt-Matzen neváhal a za čtvrt hodiny byl v nemocnici. Než vstoupil k chlapci do pokoje, požádal všechny, kdo by mohli plakat, aby raději odešli.

Zveřejnil(a) Eric J. Schmitt-Matzen dne 22. březen 2016

Fotografie Erika Schmitt-Matzena zveřejněná na Facebooku.

„Říkají, že zemřu,“ rekapituloval Schmitt-Matzen slova malého pacienta, který se ho následně otázal, co to znamená a co s ním bude dál. „Řekl jsem: pomůžeš mi?“ zněla Santova odpověď. „Jasně,“ odvětil hoch. „Až tam přijdeš, řekni jim, že jsi Santův první skřítek, a oni tě pak pustí dál.“ On na to: „Fakt?“ „Jasně.“

„Pak se jakoby posadil, objal mě, a ještě se zeptal: Santo, pomůžeš mi?“

„Objal jsem ho, a než jsem stačil něco říct, zemřel. Zůstal jsem tak, jenom jsem ho držel a objímal.“

Jakmile si příbuzní uvědomili, že chlapec je po smrti, Schmitt-Matzen vstal a odešel. Novináři řekl, že brečel celou cestu domů a další tři dny se z toho nemohl vzpamatovat. „Dva týdny jsem na to pořád myslel. Myslel jsem si, že už možná nikdy nebudu moci hrát Santu,“ dodal.